YÜKLENİYOR…

BKM İplik Büküm Makinası

Fantezi iplik makinelerinde engin tecrübeye sahip olan Huzur Makine, teknolojik gelişmelere paralel olarak İplik Büküm Makinesini üretmiştir.

BKM İplik Büküm Makinesi ile polyester, akrilik, pamuk, viskon gibi her türlü iplikle 20 Denye ile 3.000 Denye arasında S ve Z iplik bükümü yapılabilmektedir.


 Planga ve Bilezikler

Planganın hız ayarları Kontrol Panelinden ayarlanabilmektedir. Bilezikler 115 mm. çapındadır. (Özel istek üzerine 127 mm olabilmektedir.) Yağlama sistemi tek kanallı olup, yağların bileziklere eşit dağılımını sağlar. Düzgün sarım için, Planga hareketine uyumlu iplik kılavuzları mevcuttur. Masura boyu 450 mm’dir.


İğler

Makine çift taraflı olup her bir modül 16 iğden oluşmaktadır. Maksimum 240 iğe kadar üretim yapılabilmektedir. 20 Denye ile 3.000 Denye arasında S ve Z bükümlü iplik yapılabilmektedir.


İplik Kopma Sviçleri

İplik kopma sviçleri sayesinde iplik kopmaları kontrol altına alınarak hatalı üretim önlenir. İplik koptuğu an, kafanın çalışması otomatik olarak durur.


Sonsuz Kayış Sistemi

Makinede İğ Hızı, Büküm ve Üretim Hızı birbirinden bağımsız olarak sonsuz kayış ile ana panodaki motorlar tarafından kontrol edilirler. Bu sistem sayesinde tüm iğlerde bobinin her kademesinde sabit büküm ve sabit numara ile aynı kalite standardında iplik üretimi sağlanmaktadır. Ayrıca sonsuz kayış sistemi ile daha düşük enerji sarfiyatı sağlanır ve enerji maliyetleri azalır.


Çağlık Sistemi

Çağlık sistemi her iğ için 6 bobin olacak şekilde dizayn edilmiştir. Yer tasarrufu sağlanabilmesi için Çağlık Sistemi makinenin üzerine yerleştirilmiştir.


Teknik Özellikler

Model : İplik Büküm Makinesi
İğler arası açıklık : 180 mm.
Bilezik Çapı : 115 – 127 mm.
Bobin Yüksekliği : 450 mm.
Maksimum İğ Hızı : 9.000 rpm
İplik Üretim Hızı : 15 m/d ile 90 m/d. Arası
İplik Büküm Değerleri : 80 t/d – 3.000 t/d arası
1 Modüldeki İğ sayısı : 16
Maksimum İğ Sayısı : 240 (Çift Taraflı)