YÜKLENİYOR…

REGAFIL Fantazi İplik Makinası

İnce, yumuşak ve uyumlu fantazi efektlerini, daha iyi ve daha ekonomik olarak üretmek için Huzur Makina, güncel teknolojik gelişmeler ışığında Regafil Fantezi İplik makinesını geliştirmiştir.

Regafil makinası delikli iğ + bilezikli iğ sistemiyle çalışır. İplik ve elyaftan fantezi iplik yapmak mümkündür. 10 değişik zaman ve 10 değişik hız girilerek; nöpe, şantuk, flam gibi iplikler üretmek mümkündür. Emiş kanalı standarttır. Delikli iğler ve bilezikli iğler sonsuz kayışla döndürülür.


Kontrol Paneli

Regafil Fantezi İplik Makinası, full elektronik kontrollüdür. Bütün ayarlar operatör panelinden yapılmaktadır. Dijital kontrol tuşları yardımıyla, basit, karmaşık olmayan menü sistemi kullanılarak, üretim kaybı olmaksızın, bütün millere, bilezikli ve delikli iğlere ve planga motoruna kumanda etmek ve iplikte desenleme yapmak mümkündür.

Fantezi iplik üreticilerini, desen seçiminde sınırsız olanaklar beklemektedir. Aynı zamanda kolay programlanabilir olması ve güvenceli efekt kalitesi vermesi en önemli özelliğidir. Ayarlanan iplik çeşitleri ekranın hafızasında saklanabilir. İstenildiğinde programdan çağırılarak, aynı efekt iplik üretilebilir.


İğler

İplik, ön bükümü hızla dönen delikli iğden alır ve sonra bilezikli iğ tarafından doğrudan bükülür. Regafil Fantezi İplik Makinasında elde edilen fantezi iplikler, triko sektöründe, üst giyimlik kumaşlarda, dekorasyon kumaşlarında, perdeliklerde ve benzeri ürünlerde kullanılmaktadır.


Planga ve Bilezikler

Bilezikler 115 mm. çapındadır. (Özel istek üzerine 127mm olabilir) Yağlama sistemi tek kanallı olup, yağların bileziklere eşit dağılımını sağlar. Düzgün sarım için, Planga hareketine uyumlu iplik kılavuzları mevcuttur. Masura boyu 450mm’dir.


Tahrik Sistemi

Baskı kolları, miller, delikli iğler, separatör ve bilezikli iğler. Basit tahrik sistemi; derli toplu, kolay anlaşılabilir, gürültüsü zayıf ve az, bakım isteyen özelliklerdedir. Sonraki işlem kademelerinde, takım dolduğunda otomatik dibe sarım daha yüksek verim sağlar.


Üstün Özellikleri

Efekt iplik bükümü taleplerine uygun dizayn edilen Regafil, geleceğe dönük yeniliklere açıktır. Gelişimci ve çok yönlü programı ile size bir dizi avantajlar sunmaktadır. İnce, yumuşak ve uyumlu fantezi efekt iplikleri üretmektedir. Benzerlerine oranla üretim performansı daha yüksek ve daha ekonomiktir.

Modern elektronik donanımı ile makineyi durdurmadan süratli ve hiçbir problemle karşılaşmadan çok farklı iplik çeşitleri üretebilmektedir. Üretilen iplikler yumuşak tuşeye ve hacimli görüntüye sahiptir.


Çağlık Sistemi ve Teknik Özellikler

Çağlık Sistemi makinenin önüne kurulmuştur. Elyaf ve İplik bobinlerinin rahatlıkla çalışabileceği şekilde dizayn edilmiştir.

Teknik Özellikler

MODEL : REGAFİL FANTAZİ İPLİK MAKİNASI
İĞLER ARASI AÇIKLIK : 180 mm
BİLEZİK ÇAPI : 115-127 mm
İĞ YÜKSEKLİĞİ : 450 mm
MAKSİMUM BİLEZİKLİ İĞ HIZI : 7.500 rpm
MAKSİMUM DELİKLİ İĞ HIZI : 20.000 rpm
İPLİK ÜRETİM HIZI : 15 mt / dak.
1 MODÜLDEKİ İĞ SAYISI : 8
MAKSİMUM İĞ SAYISI : 96