YÜKLENİYOR…

SL-2006 Jiletli Şenil İplik Makinesi

Şenil iplik makinelerinde engin tecrübeye sahip olan Huzur Makine, teknolojik gelişmelere paralel olarak daha kaliteli şenil iplik üretimi için güncellenmiş Modern Jiletli şenil İplik Makinesini üretmiştir. Bu makine ile her türlü materyalden şenil iplik üretimi mümkün kılınarak minimum bakım ve operatör desteği ile maksimum verimin alınması sağlanmıştır.


İplik Gezdirme Ünitesi / İplik Kopma Sviçleri

Özel istek üzerine takılan İplik Gezdirici Sistem, manşonların aşınması önlemek için dizayn edilmiştir. Zemin ipliklerini çapraz gezdirerek manşonların aşınmasını engeller. Böylece zemin ipliklerinin sürekli aynı gerginlikte gitmesini sağlar.

İplik Kopma Sviçleri sayesinde iplik kopmaları kontrol altına alınarak hatalı üretim önlenir. İplik koptuğu an, kafanın çalışması otomatik olarak durur.


Yüksek Hızlı Kafa / Açılır Mafsal Sistemi

Özel olarak dizayn edilmiş bu sistem ile 18.000 rpm hızlara çıkılarak kaliteli iplik üretimi, sessiz çalışma ve düşük vibrasyon sağlanmıştır.

Açılır Mafsal Sistemi sayesinde makine çalışırken sürücülerin ayarlanabilmesi mümkün kılınmıştır. Sürücülerin basınç ayarları yapılarak kalibre, jilet ve sürücülerin uzun ömürlü olması sağlanmıştır.


İplik Yönlendiricileri / Balon Kırıcıları

İplik Yönlendiricileri, yağlamalı ring ve iplik muhafazaları sayesinde kaliteli ve verimli büküm sağlar.

Planganın hareketine göre Balon Kırıcılar da yukarı ve aşağı hareket ederek ipliğin sürekli aynı gerginlikte bobine sarılmasını sağlar.


Tahrik Sistemi

Daha yüksek verimlilik ve kalite için, her iki iğe bir motor kumanda ederek hareketi sağlar. Yeni dizayn ile birlikte kayışlar kasnakların değişik kademelerine alınarak İğlerin, Kafanın, Büküm Şanzımanının ve Bıçağın hareketinin hızlarının kolaylıkla değişmesi sağlanır.


Planga ve Bilezikler

Planganın hız ayarları Kontrol Panelinden ayarlanabilmektedir. Bilezikler 115 mm çapındadır. (Özel istek üzerine 127 mm olabilir.) Yağlama sistemi tek kanallı olup yağların bileziklere eşit dağılımını sağlar. Düzgün sarım için, Planga hareketine uyumlu iplik kılavuzları mevcuttur.


Çağlık Sistemi ve Teknik Özellikler

Çağlık Sistemi makinenin önüne kurulmuştur. Her iğde zemin iplikleri için 2 bobin, efekt iplikleri için 2 bobin olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Teknik Özellikler

MODEL : SL-2006 JİLETLİ ŞENİL İPLİK MAKİNESİ
İĞLER ARASI AÇIKLIK : 180 mm
İPLİK ÜRETİM ARALIĞI  : 1 Nm – 10 Nm
1 MODÜLDEKİ İĞ SAYISI : 10
MAKSİMUM İĞ SAYISI : 120
BİLEZİK ÇAPI : 115-127 mm
İĞ ÇAPI  : 50 mm
BOBİN YÜKSEKLİĞİ : 350 mm
MAKSİMUM İĞ HIZI : 6.000 rpm
MAKSİMUM KAFA HIZI : 18.000 rpm
MAKSİMUM İPLİK ÜRETİM HIZI : 12,7 mt / dak.
PLANGA MOTOR : 0,55 Kw
İĞ MOTORU : 0,37 Kw
KONİKLİK MOTORU : 0,18 Kw