YÜKLENİYOR…

KTM İplik Katlama Makinası

 


Operatör Paneli

Makinenin üzerinde Operatör Paneli ve her kafada bağımsız Hız Kontrol Ünitesi standarttır. Bu sayede düzgün sarım elektronik devre ile kontrol altına alınır. Operatör Paneli sayesinde kafaların hızları, metre ayarları ayrı ayrı ayarlanabilir. Operatör, istediği kafayı istediği metrede ve hızda bağımsız olarak ayarlayıp çalıştırabilir.


Metre Sayıcı

Ana Operatör Panelinden kafa numarasına göre sarılacak iplik miktarı, metre cinsinden ayarlanır. Ayarlanan miktar sarılınca kafa stop eder. Mavi led ve sarı buton lambaları yanar. Operatör sarı butona basarak kafayı sıfırlar.


Makas Sistemi ve Parafin Motoru

Her bir kafada üç ayrı ipliğin katlama sarımı esnasında herhangi bir nedenle ipliklerden biri koptuğunda, bobinler içerisinde kopukluk,düğüm oluştuğunda veya sarılan bobinlerden biri bittiğinde üç ipliği de aynı anda kesen Makas Sistemi ve isteğe bağlı katı Parafinleme Motoru mevcuttur. Numaratör ayarlı yaylı tansiyon sistemi sayesinde bütün kafalarda aynı tansiyonu ayarlamak mümkündür.


Tansiyon Sistemi ve Algılayıcı Sensör

Her bir kafanın Çağlık Borusu üzerine montaj yapılmış 3 adet metal pul ağırlıklı İplik Tansiyon Sistemi ve iplik koptuğu an sistemi durduracak Optik İplik Algılayıcı Sensör Sistemi


Seperatör

Kafaların arasında ipliklerin tozlarının birbirine geçmesini engellemek, sarım esnasında bobinlerde oluşan balondan dolayı ipliklerin kopmasını engellemek için Separatör Sistemi.kurulmuştur.


Koruyucu Kapaklar

Ana Elektrik Panosu ve Arka Elektrik Dolapları kolay açılıp kapanacak şekilde ve toz girmeyecek şekilde dizayn edilmiştir.


Teknik Özellikler

SARIM ŞEKLİ : Konik ve Paralel
SARIM BOYU : İsteğe bağlı 6”, 8”, 10” inç
SARIM HIZI : 950 metre/dakika
İNVERTÖR : Her kafaya 1 Adet
MOTOR : Her kafa için 2800 d/dak. 0,09 Kw.
BALABAN HAREKETİ : Motor milinden tahrikli
SARIM SONU STOP : Mekanik ayarlı manyetik sviç
BOBİN DESEN BOZMA : Elektronik ayarlı
İPLİK SENSÖRÜ : Kapasitif, Her kafa için 3 adet
ÇAĞLIK SİSTEMİ : Makinenin alt kısmında her kafa için 3 iplik olacak şekilde
ELEKTRONİK MAKAS : İsteğe bağlı her kafaya 1 adet
PARAFİN MOTORU : İsteğe bağlı her kafaya 1 adet